Les u Václavovic v péči dětí ze ZŠ Frýdku-Místku

Novinka je ze dne: 24. červen 2019

Les u Václavovic v péči dětí ze ZŠ Frýdku-Místku

V úterý 4. 6. 2019 se konala už podruhé v lese poblíž Václavovic akce Do lesa s lesníkem, kterou organizuje Nadace dřevo pro život ve spolupráci s Lesy České republiky, s.p., společností Lenzing Biocel Paskov a.s., pilou Mayr-Melnhof Holz Paskov s.r.o., Střední školou řemesel, Frýdek-Místek, příspěvkovou organizací a za finanční podpory Ministerstva zemědělství. Pozvání na tuto akci přijalo 71 žáků ze ZŠ Petra Bezruče z Frýdku-Místku, aby se zde hravou a zábavnou formou seznámili s činnostmi lesníků v průběhu života a vývoje lesa.

Na stanovišti zalesňování děti poznávaly stromy a sázely sazenice javoru. Co vše se měří v lese a proč, zjišťovaly s odborníky na dalším stanovišti, kde se naučily měřit výšku a průměr stromu, odhadovaly věk dřevin, sledovaly jejich případné poškození. Voda v lese, název dalšího stanoviště, nadchla žáky hrou na přemístění kapky vody ve formě míčku dešťovými okapy na určené místo. Žáci také zhlédli ukázku práce dřevorubce a paní kočí. Dozvěděli se, že les se musí vychovávat a hrou na prořezávky pochopili principy odstraňování stromů z lesa. V neposlední řadě se dozvěděli v kreativní dílně, jak vzniká viskóza, z čeho se skládá a co se z ní vyrábí. Studenti střední školy řemesel pak s dětmi montovali lavičky, které si děti odnesly na památku do škol.

Jak se dětem akce líbila, zhlédněte z fotek níže.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací