Lesní závod Kladská zasvětil děti do práce lesníků

Novinka je ze dne: 29. květen 2019

Lesní závod Kladská zasvětil děti do práce lesníků

V úterý 21. 5. 2019 se konala v lesích blízko Mýtského rybníku tradiční akce Do lesa s lesníkem, kterou organizuje Nadace dřevo pro život. Partnery této akce byly Lesy České republiky, s.p., Lesní závod Kladská a společnost Stora Enso Wood Products Planá s.r.o. Finančně je tento vzdělávací projekt podporován Ministerstvem zemědělství. O tom, jak vzniká les a co se s ním děje v průběhu jeho života, se přišlo dozvědět 77 žáků ze třech základních škol: Plané u Mariánských lázní, Tachova a Halží. Lesníci a zkušení lesní pedagogové si v lese pro děti připravili aktivity na šesti stanovištích. Jednalo se o sázení stromků pomocí sekeromotyk, zjišťování věku stromů, měření výšek a průměru stojících stromů a ležících kmenů. Dále seznámení se s lesnickými mapami a poznávání druhů zvěře. V lese také děti obdivovaly práci kočího s koněm Šimonem a viděly na vlastní oči, jak probíhá kácení stromů.

V kreativní dílně si pak smontovaly dřevěnou lavičku, kterou pro ně připravila společnost Stora Enso Wood Products Planá s.r.o. Žáci a učitelé zářili nadšením z nově nabitých informací a zkušeností. Z lesa si kromě nevšedních zážitků odnesli chutný koláček, reflexní vesty a pracovní rukavice, drobné občerstvení a také sazenici stromku k zasazení.

Nadšení žáků a atmosféra této akce na vás dýchne z fotek níže.

2020 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací