Lesnictví hrou pro děti z Brandýsa nad Orlicí

Novinka je ze dne: 30. prosinec 2020

Lesnictví hrou pro děti z Brandýsa nad Orlicí


V pátek 4. 12. 2020 uspořádala Nadace dřevo pro život ve spolupráci se Správou Parishových lesů a také za finanční podpory Ministerstva zemědělství svou další akci „Do lesa s lesníkem“.


Akce, která se konala v údolí Tiché Orlice v blízkosti přírodního labyrintu v Brandýse nad Orlicí, se zúčastnilo 73 žáků místní školy.


Ověřit své dovednosti a načerpat nové zkušenosti mohli žáci přímo v prostředí lesa, kde hledali semínka stromů, shlédli ukázku sázení smrku a buku. Zjistili, jak lesníci vychovávají mladé lesní porosty, a spoustu dalších zajímavostí souvisejících s lesním hospodářstvím a prací lesníků. Velkou atrakcí byla práce živého koně, klisny Samanthy, kterou děti obdivovaly při zapřahání a tahu klád. Samy si pak mohly vyzkoušet vodění klisny a dávat ji povely. Jako dárek si žáci z akce odnesli chutný koláček a dřevěnou ozdobu na stromeček.

Akce na čerstvém vzduchu se dětem i učitelům líbila. Fotografie z akce jsou ke zhlédnutí níže.

2021 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací