Lesník opět v Trutnově

Novinka je ze dne: 13. říjen 2018

Lesník opět v Trutnově

Dne 26. 9. 2018 se v Trutnově konala akce Do lesa s lesníkem, kterou připravila Nadace dřevo pro život ve spolupráci s Českou lesnickou akademií v Trutnově – střední škola a vyšší odborná škola, Lesy a parky Trutnov s.r.o. a za finanční podpory Ministerstva zemědělství. Akce se zúčastnilo 97 žáků ze třech základních škol: Mladé Buky, Svoboda nad Úpou a Žacléř. Program byl výjimečný tím, že 6 stanovišť po odborné stránce zajišťovali převážně studenti třetích a čtvrtých ročníků České lesnické akademie.


Žáci pozvaných základních škol tak mohli na stanovišti Myslivost zhlédnout ukázku vábení zvěře, seznámit se s prací sokolníků a jejich dravců a poznávat různé druhy zvěře a paroží. Na stanovišti Semenářství a zalesňování se žáci dozvěděli, kde lesníci berou osivo a jak je důležité pro sadbu k zalesňování. Pro mnohé byla velkým překvapením výstroj a ukázka lezení po stromě za pomoci speciálního náčiní pro sběr šišek. Dalším stanovištěm byla Výchova lesa, kde si žáci prověřili znalosti v poznávání dřevin, ale hlavně se  dozvěděli, jakými principy se odstraňují z lesa dřeviny a proč. Na stanovišti Měření stromů si děti vyzkoušely měření výšky a průměru jak stojícího stromu, tak ležícího kmene. Těžební činnost, další stanoviště, zaujala účastníky především ukázkou práce železného koně, vyvážecího malotraktoru, ale také práce štěpkovacího stroje. Na posledním stanovišti si v kreativní dílně žáci vlastnoručně nazdobili dřevěné medailonky a dozvěděli se o využití dřeva ve včelařství.


Na závěr byli všichni odměněni sladkým a chutným koláčkem. Počasí celé akci přálo. Jak se líbila, posuďte sami níže.


Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací