,,Lesník“ pro děti jižní Moravy

Novinka je ze dne: 17. říjen 2018

,,Lesník“ pro děti jižní Moravy

Jihomoravské Šardice přivítaly v pátek 12. října 2018 další akci Do lesa s lesníkem. Ze základních škol Hovorany, Šardice, Čejč, Bukovany a Moravský Písek se sjelo k chatě Hubertka 109 dětí a jejich pedagogů, kteří byli dychtiví dozvědět se, co vše obnáší práce lesníků a jaké činnosti se musí v lese vykonávat. Program pro ně připravila Nadace dřevo pro život ve spolupráci s občanským sdružením Pro přírodu a myslivost, z.s. a za finanční podpory Ministerstva zemědělství.

V sluncem  prozářeném a teplém dopoledni nejvíc rozzářilo  dětem očka koňské dvojspřeží, kde jednotliví koně názorně předváděli, jak probíhá doprava dříví a jeho přibližování k cestám. Na stanovišti práce se dřevem se díky panu Maradovi z občanského sdružení Pro přírodu a myslivost, z.s. děti dozvěděly o významu dřeva pro náš život. Součástí tohoto stanoviště byla i výroba srdíček z větviček a dalších materiálů, které si děti samy nasbíraly v lese. Na dalších stanovištích pak měřily výšky a tloušťky stromů, sázely stromečky a poznávaly semena dřevin. Zajímavou pohybovou a poučnou aktivitou pro žáky byla simulace trativodu a doprava kapky vody v podobě míčku na určené místo. Na konci programu čekalo na děti překvapení v podobě chutného koláčku.

Jak si všichni zúčastnění den v lese užili, zhlédnete na fotografiích níže.


Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací