Lesník zářil nově v Trutnově

Novinka je ze dne: 30. říjen 2017

Lesník zářil nově v Trutnově

Dne 21. 9. 2017 se v Trutnově poprvé konala akce Do lesa s lesníkem, kterou připravila Nadace dřevo pro život ve spolupráci s Českou lesnickou akademií v Trutnově – střední škola a vyšší odborná škola, Lesy a parky Trutnov s.r.o. a za materiální podpory Lesů České republiky, s. p. a finanční podpory Ministerstva zemědělství. Akce se zúčastnilo 138 žáků ze třech základních škol, Batňovice, Úpice a Žacléř. Program byl výjimečný  tím, že 6 stanovišť po odborné stránce zajišťovali převážně studenti čtvrtých ročníků České lesnické akademie.


Žáci pozvaných základních škol tak mohli na stanovišti Myslivost zhlédnout ukázku vábení zvěře, seznámit se s prací sokolníků a jejich dravců (poštolkou obecnou a kánětem lesním) a poznávat různé druhy paroží a zvěře. Na stanovišti Semenářství a zalesňování se žáci dozvěděli, kde lesníci berou osivo a jak je důležité pro sadbu k zalesňování. Určitě pro mnohé byla velkým překvapením výstroj a ukázka lezení po stromě za pomoci speciálního náčiní pro sběr šišek. Dalším stanovištěm byla Výchova lesa, kde si žáci prověřili znalosti z poznávání dřevin, ale hlavně se  dozvěděli, jakými principy se odstraňují z lesa různé dřeviny a proč. Na stanovišti Měření stromů si děti vyzkoušely měření výšky a průměru jak stojícího stromu, tak ležícího kmene. Těžební činnost, další stanoviště, zaujala účastníky ukázkou práce železného koně, ale také práci štěpkovacího stroje. Na posledním stanovišti si v kreativní dílně žáci společně vyrobili dřevěnou ptačí budku, kterou si jako dárek odnesli do škol.


Na závěr byli všichni odměněni sladkým a chutným koláčkem. Počasí celé akci přálo, a jak se líbila, posuďte sami zde .

 

 

2022 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací