Lesník zářil u rozhledny Bára blízko Chrudimi

Novinka je ze dne: 13. červen 2018

Lesník zářil u rozhledny Bára blízko Chrudimi

Dne 29. 5. 2018 za krásného slunečného počasí se u rozhledny Bára u Chrudimi konala akce Do lesa s lesníkem. Akci připravila Nadace dřevo pro život ve spolupráci s Městskými lesy Chrudim, s.r.o., Truhlářstvím SPALTO s.r.o. a také za finanční podpory Ministerstva zemědělství.

Celkem se dopoledního půldenního vzdělávacího programu zúčastnilo 70 dětí ze 4. tříd ZŠ Dr. Peška v Chrudimi. Žáky čekalo v terénu tradičně 6 stanovišť. Dozvěděli se hravou formou o činnostech lesníků a jejich hospodaření v lesích. Děti si vlastnoručně zasadily sazenici dubu, značily v lese dřeviny vhodné k odstranění, měřily výšku a průměr kmene stromu, vyzkoušely si, jak těžká je pila či padlý kmen, hodnotily dvacítku výroků o koloběhu vody v lese a určovaly, které jsou pravdivé a které ne. V rámci stanoviště Práce se dřevem si žáci osahali hoblík, pilku, paličku, poříz, nebozez a další truhlářské nářadí. Z odřezků dřeva si pak sami mohli vyrobit a pomocí kladívka a hřebíků stlouct výrobek dle své fantazie.

Jako překvapení si děti odnesly chutné koláčky a odjížděly do škol obohaceni o nové zážitky, informace a zkušenosti. Jak se akce vydařila, se podívejte na fotky níže.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací