Lesník zavítal po prázdninách do Staré Obory

Novinka je ze dne: 01. listopad 2019

Lesník zavítal po prázdninách do Staré Obory

Dne 17. 9. 2019 se konala ve Staré Oboře u Hluboké nad Vltavou akce s názvem „Do lesa s lesníkem“, kterou připravila Nadace dřevo pro život ve spolupráci s Krajským ředitelstvím České Budějovice, Lesy České republiky, s.p., Lesní správou Hluboká nad Vltavou. Akce se koná za finanční podpory Ministerstva zemědělství.

V lese čekalo na 80 dětí ze základní školy Dobrá Voda u Českých Budějovic a základní školy O. Nedbala České Budějovice 6 stanovišť, na kterých si žáci osvojovali znalosti a dovednosti z oblasti lesního hospodářství. V praxi se jednalo především o výsadbu a oplocení 150 cm sazenic dubu letního, poznávání různých druhů zvěře, seznámení se s prací dřevorubce a s technikou, kterou se přibližuje vytěžené dřevo z lesa. Dále žáci měřili stojící stromy speciálními pomůckami a zábavnou formou jim také bylo vysvětleno, jakým způsobem pečují lesníci o les. Na stanovišti práce se dřevem si děti složily papírový klobouk a také si zdobily dřevěné medailonky. Jako dárek si z toho stanoviště odnesly dřevěnou pastelku.

Akce se všem moc líbila. Na závěr obdržely děti od organizátorů chutný koláček.

Na atmosféru akce se podívejte níže.

2020 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací