Lesník zavítal po prázdninách do Staré Obory

Novinka je ze dne: 01. listopad 2019

Lesník zavítal po prázdninách do Staré Obory

Dne 17. 9. 2019 se konala ve Staré Oboře u Hluboké nad Vltavou akce s názvem „Do lesa s lesníkem“, kterou připravila Nadace dřevo pro život ve spolupráci s Krajským ředitelstvím České Budějovice, Lesy České republiky, s.p., Lesní správou Hluboká nad Vltavou. Akce se koná za finanční podpory Ministerstva zemědělství.

V lese čekalo na 80 dětí ze základní školy Dobrá Voda u Českých Budějovic a základní školy O. Nedbala České Budějovice 6 stanovišť, na kterých si žáci osvojovali znalosti a dovednosti z oblasti lesního hospodářství. V praxi se jednalo především o výsadbu a oplocení 150 cm sazenic dubu letního, poznávání různých druhů zvěře, seznámení se s prací dřevorubce a s technikou, kterou se přibližuje vytěžené dřevo z lesa. Dále žáci měřili stojící stromy speciálními pomůckami a zábavnou formou jim také bylo vysvětleno, jakým způsobem pečují lesníci o les. Na stanovišti práce se dřevem si děti složily papírový klobouk a také si zdobily dřevěné medailonky. Jako dárek si z toho stanoviště odnesly dřevěnou pastelku.

Akce se všem moc líbila. Na závěr obdržely děti od organizátorů chutný koláček.

Na atmosféru akce se podívejte níže.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací