Lesníkem se staly na dopoledne rokycanské děti

Novinka je ze dne: 03. prosinec 2020

Lesníkem se staly na dopoledne rokycanské děti


Krásné slunečné počasí přálo i letošní akci „Do lesa s lesníkem“ na polesí Žďár.

Ve čtvrtek 24. září 2020 se do rokycanských lesů přijelo podívat 90 dětí ze 4. a 5. tříd Základní školy Rokycany (ul. Mírova), aby se prostřednictvím lesní pedagogiky, zábavné a hravé formy výuky, dozvěděly o práci lesníků a významu dřeva. Akci každý rok organizuje Nadace dřevo pro život ve spolupráci s Lesy města Rokycan, s.r.o., společností Smurfit Kappa Czech s.r.o. a za finanční podpory Ministerstva zemědělství.

Pod dohledem lesníků žáci sázeli stromky, naučili se používat výškoměr, měřili průměry kmenů dřevin pomocí průměrky a seznámili se s lesnickými mapami. Pomocí hry na prořezávky pochopili princip odstraňování jednotlivých stromů z lesních porostů. Dále také viděli ukázku práce dřevorubce, poznávali zvuky zvířat a seznámili se myslivostí. Na stanovišti, které zajišťovala firma Smurfit Kappa Czech s.r.o., si žáci složili z papírového kartonu ptáčky, které pak podle vlastní fantazie pomalovali.

Níže se můžete podívat na fotografie, které zachycují příjemnou atmosféru půl denního programu.

2021 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací