Lesy Colloredo-Mansfeld ožily dětmi

Novinka je ze dne: 19. říjen 2021

Lesy Colloredo-Mansfeld ožily dětmi

Krásného podzimního dne byla slavnostním troubením zahájena ve čtvrtek 7. 10. 2021 akce Do lesa s lesníkem, která se již opakovaně konala v Lesích Colloredo-Mansfeld s.r.o. u Dobříše. Do lesa přišlo 106 dětí z 1. ZŠ Dobříš. Akci pořádala Nadace dřevo pro život ve spolupráci s Lesy Colloredo-Mansfeld s.r.o., Městem Dobříš, Vodohospodářskou společností Dobříš a za finanční podpory Ministerstva zemědělství a Středočeského kraje.

Děti se na 6 stanovištích seznámily s prací lesníků a dozvěděly se o lese mnoho nových informací. Všichni si vyzkoušeli zasadit sazenici, měřili výšky a průměry stromů, poznávali druhy naší zvěře. Na vlastní oči děti viděly kácení stromu, jeho odvětvení a přiblížení k cestě živým koněm. Hrou na tzv. Prořezávky se žáci dozvěděli o principech odstraňování dřevin z lesa a redukci jejich počtu na dané ploše. V tvořivé dílně si pak vyrobili přírodní dekorace, které si pro ně připravili Lesy Colloredo-Mansfeld s.r.o. a také mohli sledovat pokus o tom jakou funkci plní les v zadržování a čištění vody.

Na závěr si každý odnesl kromě nového poznání a zážitků i sladký perníček, dárek od města Dobříš. Jak se akce účastníkům líbila, se podívejte na fotky a video níže.

2021 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací