Lesy Colloredo-Mansfeld ožily dětmi

Novinka je ze dne: 07. prosinec 2020

Lesy Colloredo-Mansfeld ožily dětmi

Krásného zimního dne byla slavnostním troubením zahájena v pátek 4. 12. 2020 akce Do lesa s lesníkem, která se již podruhé konala v Lesích Colloredo-Mansfeld s.r.o. u Dobříše. Do lesa přišlo 90 dětí z Dobříše. Akci pořádala Nadace dřevo pro život ve spolupráci s Lesy Colloredo-Mansfeld s.r.o. , Městem Dobříš, a za finanční podpory Ministerstva zemědělství.

Děti se na 6 stanovištích seznámily s prací lesníků a dozvěděly se o lese mnoho nových informací. Všichni si vyzkoušely zasadit sazenici dubu, měřili výšky a průměry stromů, poznávaly druhy naší zvěře. Na vlastní oči děti viděly kácení stromu, jeho odvětvení a přiblížení k cestě živým koněm. Hrou na tzv. prořezávky se žáci dozvěděli o principech odstraňování dřevin z lesa a redukci jejich počtu na dané ploše. V tvořivé dílně pak vyrobily dřevěné jesličky, které připravili Lesy Colloredo-Mansfeld s.r.o..

Na závěr si každý odnesl kromě nového poznání a zážitků i sladký perníček, dárek od města Dobříš. Jak se akce účastníkům líbila, se podívejte na fotky níže.

2021 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací