Lesy jižní Moravy v obležení dětí

Novinka je ze dne: 23. listopad 2020

Lesy jižní Moravy v obležení dětí


Jihomoravské Šardice přivítali ve čtvrtek 8. října 2020 další akci Do lesa s lesníkem. Ze základních škol Šardice, Čejč a Moravský Písek se sjelo k chatě Hubertka 89 dětí a jejich pedagogů. Všichni byli dychtiví dozvědět se, co vše obnáší práce lesníků, a jaké činnosti se musí v lese vykonávat. Program pro ně připravila Nadace dřevo pro život ve spolupráci se spolkem Pro přírodu a myslivost, z.s. a za finanční podpory Ministerstva zemědělství.

V teplém dopoledni, které bylo sluncem prozářené, nejvíc zaujal děti živý kůň, který předváděl, jak probíhá doprava dříví a jeho přibližování k cestám. Na stanovišti práce se dřevem se díky panu Maradovi ze spolku Pro přírodu a myslivost, z.s. děti dozvěděly o významu dřeva pro náš život. Součástí tohoto stanoviště byla i výroba dřevěných medailonků. Na dalších stanovištích pak děti měřily výšky a tloušťky stromů, sázely stromečky a poznávaly semena dřevin. Zajímavou pohybovou a poučnou aktivitou pro žáky byla simulace trativodu a doprava kapky vody v podobě míčku na určené místo. Na konci programu čekalo na účastníky překvapení v podobě chutného koláčku.

Jak si všichni zúčastnění den v lese užili, zhlédnete na fotografiích níže.

2021 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací