Městské lesy Nový Bydžov navštívili mladí studenti

Novinka je ze dne: 22. říjen 2018

Městské lesy Nový Bydžov navštívili mladí studenti

V lese poblíž Nového Bydžova proběhla v úterý 16. října 2018 akce „Do lesa s lesníkem“ pro 78 dětí a jejich pedagogů ze Základní školy Nový Bydžov V. Kl. Klicpery a Základní školy a mateřské školy Měník. Program v lese pro ně připravila Nadace dřevo pro život ve spolupráci se Správou městských lesů Nový Bydžov a za finanční podpory Ministerstva zemědělství.

Slunečný den s azurovou oblohou dětem zpestřila ukázka práce tažného koně při přibližování dříví z lesa. Díky dalším názorným ukázkám lesnické činnosti na jednotlivých stanovištích děti zjistily, že práce lesníka není jednotvárná a probíhá po celý rok. V rámci stanoviště práce se dřevem děti soutěživou formou přispěly svojí činností, sběrem dubových semen (žaludů), k budoucí obnově lesních porostů jejich následným výsevem.

Jak se den v lese vydařil, zhlédnete na fotografiích níže.


Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací