Mladí judisté vyrazili do lesa s lesníkem

Novinka je ze dne: 24. červenec 2020

Mladí judisté vyrazili do lesa s lesníkem

Na polesí Vlašim, které je součástí lesního závodu Konopiště, přijelo 8. července 97 dětí z judistického soustředění na akci Do lesa s lesníkem. Čekalo je slavnostní uvítání s troubením.

Na šesti stanovištích se děti dozvěděly, jak se hospodaří v lese a jaká je pracovní náplň lesníka. Akci zorganizovala Nadace dřevo pro život za finanční podpory Ministerstva zemědělství a Středočeského kraje ve spolupráci s Lesy České republiky, s.p. a firmou Lesoservis, s.r.o.

Na Stanovišti semenářství a zalesňování děti sázely obalované sazenice buku. V interaktivní hře se dozvěděly, jak se vychovávají mladé stromky, měřily výšku a průměr stromu a určovaly věk stromu pomocí přírůstového nebozezu.

Judisté také poznávali zvuky zvěře a seznámili se s loveckými psy. Zájem projevili o práci těžaře, který pracoval s motorovou pilou. Děti viděly dva způsoby přibližování dřeva. Živým koněm a traktorem.

V kreativní dílně si účastníci akce vyrobili ze dřeva medailonky a soutěžili ve stavbě nejvyšší dřevěné věže.
Děti i jejich trenéři si dopoledne velmi užily. Na závěr je čekal sladký koláček. Atmosféru z akce si můžete prohlédnout na fotografiích a videu níže.

Joomla SEF URLs by Artio

2020 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací