Na Blatně se děti staly na chvíli lesníky

Novinka je ze dne: 18. červen 2021

Na Blatně se děti staly na chvíli lesníky

Ve čtvrtek dne 10. 6. 2021 v obecních lesích Blatno přivítali lesníci 110 dětí ze ZŠ Kadaňská Chomutov. Akci “Do lesa s lesníkem” připravila Nadace dřevo pro život ve spolupráci s obcí Blatno a místním truhlářem panem Karlem Müllerem. Akce se uskutečnila za finanční podpory Ministerstva zemědělství.

Žáci si vyzkoušeli, pomocí sekeromotyky zasadit sazenici buku, měřili výšky kmenů stojících stromů. Seznámili se s činností myslivců, kromě rozdílu mezi rohem a parohem, viděli práci loveckého psa Arga. Na stanovišti výchova lesa se dozvěděli o principech odstraňování dřevin a sami navrhovali a s odborníkem konzultovali, proč některé stromy odstranit a které naopak v lese ponechat. Na vlastní oči viděli práci kočího a jeho koně Přemka, dozvěděli se vše o kácení stromů motorovou pilou a práci těžaře. V kreativní dílně si pak vyzkoušeli, jaké to je, opracovávat různé druhy dřeva a sami si vyrobili na památku dřevěný medailonek.

Učitelům a žákům se akce moc líbila. Na závěr si každý účastník odnesl chutný koláček. Atmosféru z akce můžete vidět na fotografiích níže.

2021 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací