Nový Bydžov vítal mladé lesníky

Nový Bydžov vítal mladé lesníky
Novinka je ze dne: 13. listopad 2017

Nový Bydžov vítal mladé lesníky

V lese poblíž Nového Bydžova proběhla v úterý 17. října 2017 akce „Do lesa s lesníkem“ pro 95 dětí a jejich pedagogy ze ZŠ Karla IV. Nový Bydžov, ZŠ a MŠ Prasek a ZŠ a MŠ Nechanice. Program v lese pro ně připravila Nadace dřevo pro život ve spolupráci s Městskými lesy Nový Bydžov a společností Dřevo NB, s.r.o. Sociální podnik a za finanční podpory Ministerstva zemědělství.

Cílem této akce je ukázat dětem a jejich učitelům zážitkovou formou jednotlivé činnosti lesního hospodářství tak, jak je v lese provádí samotní odborníci – lesníci. Děti si tak zasadily sazenici douglasky, prověřily si znalosti v poznávání stromů a různých druhů zvěře. Sestavovaly dřevěné skládačky a rovnaly dřevo do ohraničeného prostoru s předem definovaným rozměrem. Žákům zpestřila dopoledne i ukázka práce tažného koně při přibližování dříví z lesa. Děti díky programu zjistily, že práce lesníka není jednotvárná a musí probíhat po celý rok.

Jak se den v lese vydařil, zhlédnete na fotografiích a videu níže.


Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací