O Paskovský les se starali žáci z ostravských základních škol

Novinka je ze dne: 17. květen 2018

O Paskovský les se starali žáci z ostravských základních škol

Dne 10. 5. 2018 se za překrásného slunečného počasí již tradičně konala v Paskovském lese akce „Do lesa s lesníkem“, kterou připravuje Nadace dřevo pro život ve spolupráci s Lesy České republiky, s. p., s krajským ředitelstvím Frýdek-Místek. Partnery akce, kteří připravili pro děti stanoviště práce se dřevem, byli již po několikáté LenzingBiocel Paskov a.s. a Mayr-Melnhof Holz Paskov s.r.o. Děti se zde seznámily s provozem a produkty obou společností a vyrobily si také lavičku, jejíž komponenty připravili studenti Střední školy řemesel z Frýdku-Místku. Na dalších stanovištích se pak žáci naučili měřit výšku a průměr kmene stojícího stromu, seznámili se s prací dřevorubce a kočího, s činností myslivců, vyzkoušeli si, že není jednoduché správně zasadit stromek, a zjistili, jakým způsobem a proč probíhá odstraňování jednotlivých stromů z lesních porostů.

Akce se zúčastnilo 100 žáků 4. a 5. tříd ze ZŠ a MŠ Březinova – Ostrava a ZŠ a MŠ MUDr. Emílie Lukášové, Ostrava-Hrabůvka. Děti si z lesa odnesly spoustu zážitků a také dárečků, které si pro ně připravili partneři této akce. Největším překvapením byla zpráva, že si vyrobené lavičky mohou odvézt do škol.

Pozitivní atmosféru tohoto půldenního programu můžete zhlédnout na fotkách níže.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací