Parishovy lesy v obležení dětí

Novinka je ze dne: 01. říjen 2018

Parishovy lesy v obležení dětí

Dne 20. 9. 2018 zavítalo do lesů poblíž Libchav 79 žáků ze ZŠ J. A. Komenského a ZŠ a MŠ Libchavy, aby se zde zúčastnilo půldenního vzdělávacího programu „Do lesa s lesníkem“. Tuto akci připravila Nadace dřevo pro život ve spolupráci se Správou Parishových lesů, společností Eurookna - Ing. Miloš Barvínek a za finanční podpory Ministerstva zemědělství.

Žáci si během dne vyzkoušeli sázení dubových a bukových sazenic pomocí sazeče, dozvěděli se o životě některých druhů zvířat, zhlédli ukázku výcviku různých druhů loveckých plemen psů, viděli práci koně v lese a také se seznámili s problematikou lýkožrouta smrkového. Dále hledali v lese strom s největším průměrem kmene.

Na stanovišti práce se dřevem si děti vyzkoušely ruční pilku, práci s vrtačkou a samy si uřízly a nazdobily smrkový kuláček, který si odnesly na památku v podobě medailonku.  

Jak se dětem akce líbila, zhlédněte na fotkách níže.

2021 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací