Pod Týčským vrchem se děti vzdělávaly o lese

Novinka je ze dne: 19. říjen 2021

Pod Týčským vrchem se děti vzdělávaly o lese


Tradiční akci „Do lesa s lesníkem“ navštívilo 80 dětí a jejich pedagogů ze Základní školy J. V. Sládka Zbiroh. Akce proběhla ve čtvrtek 14. října 2021 na polesí Vlastec u města Zbirohu. Dopolední program v lese pro ně připravili Nadace dřevo pro život ve spolupráci se společností Colloredo-Mannsfeld spol. s r. o., Smurfit Kappa. s.r.o. Žebrák, a za finanční podpory Ministerstva zemědělství.

Děti si v podzimním počasí zábavnou formou vyzkoušely každodenní činnosti lesníka v lese, například si zkusily změřit výšku stromu. Dále pak značily pomocí šátku stromy, které by podle nich byly vhodné k vykácení, aby uvolnily místo v lese těm stromům, které zde mají dále růst. Svoji volbu hodnotily děti s lesníkem.

Největším zážitkem pro ně byla ukázka práce tažného koně při dopravě dříví z lesa, potěžkání si motorové pily, sázení stromků a ukázka hlasů lesní zvěře. V kreativní dílně si děti s nadšením vyráběly papírové výrobky s podzimní tématikou od Smurfit Kappa Žebrák.

Atmosféru z celého dne můžete vidět na fotografiích níže.

2021 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací