Poprázdninový první lesník zavítal do Staré Obory

Novinka je ze dne: 18. září 2017

Poprázdninový první lesník zavítal do Staré Obory

Dne 12. 9. 2017 se konala ve Staré Oboře u Hluboké nad Vltavou akce s názvem „Do lesa s lesníkem“, kterou připravila Nadace dřevo pro život ve spolupráci s Krajským ředitelstvím České Budějovice, Lesy České republiky, s. p. a také společností A.W.Faber – Castell Česká republika, spol. s r.o.

V lese čekalo na 108 dětí ze základních škol Boršov nad Vltavou a Hluboká nad Vltavou 6 stanovišť, kde si žáci osvojovali znalosti a dovednosti z oblasti lesního hospodářství. V praxi se jednalo především o výsadbu a oplocení 150 cm sazenic dubu letního, poznávání různých druhů zvěře, seznámení se s prací dřevorubce a technikou, kterou se přibližuje vytěžené dřevo z lesa. Dále žáci měřili stojící stromy speciálními pomůckami a zábavnou formou jim také bylo vysvětleno, jakým způsobem pečují lesníci o les. Stanoviště práce se dřevem, které zajišťovala společnost A.W.Faber – Castell Česká republika, spol. s r.o., děti velice zaujalo. Samy si zde totiž vyrobily svoji pastelku, kterou si jako dárek odnesly domů.

Akce se všem moc líbila. Na závěr obdržely děti od organizátorů dárek v podobě chutného koláčku a dárkové tašky od společnosti A.W.Faber – Castell Česká republika, spol. s r. o.

Na atmosféru akce a zážitky dětí se podívejte níže.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací