První letošní akci ,,Do lesa s lesníkem“ přivítaly Lesy města Rokycan

Novinka je ze dne: 08. květen 2018

První letošní akci ,,Do lesa s lesníkem“ přivítaly Lesy města Rokycan

V úterý 17. 4. 2018 uspořádala Nadace dřevo pro život ve spolupráci s Lesy města Rokycan, s.r.o., společností Smurfit Kappa Czech s.r.o. a také za finanční podpory Ministerstva zemědělství svou první letošní akci ,,Do lesa s lesníkem“. Akce se zúčastnilo80 žáků 4. a 5. tříd včetně pedagogického dozoru ze základních škol Mirošov a Hrádek u Rokycan.

Ověřit své dovednosti a načerpat nové zkušenosti mohli žáci na šesti stanovištích. Vyzkoušeli si zasadit sazenici smrku, změřit výšku stromu, zjistili, jak lesníci vychovávají mladý les a dozvěděli se spoustu dalších činností souvisejících s lesním hospodářstvím a prací lesníků.

Žáci byli také nadšeni z kobyly Šárky, káněte Harisovo a sovy pálené. Ty si získaly sympatie a obdiv všech přítomných dětí. Lákavé a zajímavé se pro děti stalo stanoviště, které zajišťovala společnost Smurfit Kappa Czech s.r.o. Zde si děti vyrobily z lepenky krásný fotorámeček a stojánek na tužky ve tvaru prasete divokého. Celá akce se dětem i učitelům velice líbila. Ostatně, můžete se podívat na fotky níže.


Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací