Řandějovský les přeměnil judisty v lesníky

Novinka je ze dne: 06. září 2021

Řandějovský les přeměnil judisty v lesníky


Na polesí Vlašim, které je součástí lesního závodu Konopiště, přijelo 8. července 104 dětí z judistického soustředění na akci Do lesa s lesníkem.

Na šesti stanovištích se děti dozvěděly, jak se hospodaří v lese a jaká je pracovní náplň lesníka. Akci zorganizovala Nadace dřevo pro život za finanční podpory Ministerstva zemědělství a Středočeského kraje ve spolupráci s Lesy České republiky, s.p. LZ Konopiště polesí Vlašim.

Na stanovišti Semenářství a zalesňování děti sázely obalované sazenice dubu. V interaktivní hře se děti dozvěděly, jak se vychovávají mladé stromky, měřily výšku a průměr stromu a určovaly věk stromu pomocí přírůstového nebozezu.

Judisté poznávali kůže a shozy zvěře a seznámili se s tradicemi myslivosti. Na stanovišti Lesní těžba projevili judisté zájem o nástroje jako je motorová pila nebo těžařská lopatka. Lesník dětem ukázal požerek lýkožrouta smrkového tzv. kůrovce z pokáceného stromu .

V kreativní dílně si účastníci akce vyrobili ze dřeva medailonky, které si ozdobili razítkem s lesní tématikou.

Děti i jejich trenéři si dopoledne velmi užili. Na závěr je čekal sladký koláček. Atmosféra celé akce byla příjemná. Mnoho si můžete prohlédnout na fotografiích níže.

2022 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací