Revír Čížová se otevřel dětem

Novinka je ze dne: 30. září 2021

Revír Čížová se otevřel dětem


Dne 9. 9. 2020 se konala na revíru Čížová akce „Do lesa s lesníkem“, kterou připravila Nadace dřevo pro život ve spolupráci s Krajským ředitelstvím České Budějovice, Lesy České republiky, s.p., Lesní správou Vodňany, Ústavem pro hospodářskou úpravu lesů pobočky České Budějovice a Lesnickou školou v Písku, za finanční podpory Ministerstva zemědělství.

Trubači z Lesnické školy v Písku přivítali slavnostním troubením děti v lese Do lesa za lesníky přijelo 86 dětí ze základní školy E. Beneše Písek. Na 6 stanovištích si žáci osvojovali znalosti a dovednosti z oblasti lesního hospodářství. Sami si vyzkoušeli sázení sazenic a poznávání různých druhů zvěře. Seznámili se s prací dřevorubce a s technikou, kterou se přibližuje vytěžené dřevo z lesa. Dále žáci měřili rostoucí stromy speciálními pomůckami a zábavnou formou jim bylo vysvětleno, jakým způsobem pečují lesníci o les. Na stanovišti Kreativní dílna si děti složily papírový klobouk a jako dárek si z tohoto stanoviště odnesly dřevěnou medaili, kterou si sami vyrobily.

Akce se všem moc líbila. Na závěr obdržely děti od organizátorů chutný koláček.

Na atmosféru akce se podívejte níže.

2021 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací