Rozhledna Bára u Chrudimi přivítala mladé lesníky

Novinka je ze dne: 08. červen 2017

Rozhledna Bára u Chrudimi přivítala mladé lesníky

Dne 30. 5. 2017 se u Rozhledny Bára u Chrudimi konala akce Do lesa s lesníkem. Akci připravila Nadace dřevo pro život ve spolupráci s Městskými lesy Chrudim, za účasti zástupců z Ministerstva zemědělství České republiky, které tyto úspěšné akce spolufinancuje.

Celkem se dopoledního půldenního vzdělávacího programu zúčastnilo 92 dětí ze 4. a 5. tříd ze ZŠ Dr. Peška v Chrudimi. Žáky čekalo v terénu tradičně 6 stanovišť. Dozvěděli se hravou formou o činnostech lesníků a jejich hospodaření v lesích. Děti si vlastnoručně zasadily sazenici borovice, značily v lese dřeviny vhodné k odstranění, měřily výšku a průměr kmene stromu, střílely lukem na terč, poznávaly různé druhy živočichů žijících v lesním prostředí, zhlédly ukázku práce kočího s klisnou Káčou a také práci dřevorubce. V rámci stanoviště práce se dřevem se naučily poznávat různé druhy dřev a nechyběla ani kreativní hra. Celá akce se odehrála za velice příjemně teplého, slunečného počasí.

Jako překvapení si děti odnesly chutné koláčky a odjížděly do škol obohaceni o nové zážitky, informace a zkušenosti. Jak se akce vydařila, se podívejte na fotky a reportáž níže.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací