Smrkový les v Českých Libchavách navštívily děti

Novinka je ze dne: 13. červenec 2021

Smrkový les v Českých Libchavách navštívily děti

Dne 22. 6. 2021 se ve smrkových lesích v obci České Libchavy uskutečnila akce Do lesa s lesníkem pořádaná Nadací dřevo pro život. Vše bylo realizováno za finanční podpory Ministerstva zemědělství a Pardubického kraje. Partnery akce byly Parish Forest Product s.r.o., Eurookna a dveře Miloš Barvínek.

Do lesů za poznáním a dobrodružstvím přijelo 87 žáků ze ZŠ Komenského Ústí nad Orlicí. Žáci se během zábavného dopoledne seznámili s činnostmi lesnictví a myslivosti.

Děti na stanovišti Výchova lesa poznaly pomocí zábavných her, jak roste strom v lese a jaké zásahy se musí provádět, aby správně prospíval.
Na stanovišti Zalesňování a semenářství si děti vyzkoušely zasadit sekeromotykou a sazečem smrky či buky.
Na stanovišti zaměřeném na myslivost si děti poslechly vábení zvěře a měly možnost si prohlédnout ukázku zbraní, střeliva, preparátů a trofejí.
Stanoviště s těžbou dětem nabídlo ukázku přibližování dříví pomocí traktoru a seznámení se s motorovou pilou.
V oblasti měření dříví si děti vyzkoušely změřit stojící strom průměrkou a výškoměrem.

O stanoviště Kreativní dílna se postaral partner Miloš Barvínek Eurookna a dveře. V kreativní dílně děti zatloukaly hřebíky, řezaly ruční pilkou kuláčky, do kterých sami vrtaly vrtačkou dírky a následně z nich vyráběly medailonky, které si podle svých představ ozdobily.

Celá akce byla doprovázena troubením na lesnici a borlici.

2022 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací