Novinky/Do lesa s lesníkem

Pod Skočickým hradem to v lese pěkně žilo

Pod Skočickým hradem to v lese pěkně žilo

22. červen 2018
Dne 12. 6. 2018 se v lesích na Lesní správě Vodňany pod správou Lesů České republiky, s.p. poprvé konala akce „Do lesa s lesníkem“. Zatažená obloha zpočátku i s mírným deštíkem neodradila 80 žáků ze ZŠ Alešova Vodňany a ZŠ Bavorov, aby si přijeli poznat a užít les v rámci vzdělávacího programu, který pro ně připravila Nadace dřevo pro život ve spolupráci s Lesy České republiky, s.p. a za finanční podpory Ministerstva zemědělství. Děti se hravou formou naučily, jak se vychovává les, zjistily, k čemu slouží průměrka, zhlédly ukázku práce koně v lese, vyzkoušely si práci se sekeromotykou a spoustu dalších činností.
Dozvědět se více
Do lesa s lesníkem poprvé na Lesní správě Arnoštov

Do lesa s lesníkem poprvé na Lesní správě Arnoštov

19. červen 2018
Dne 7. 6. 2018 se v nádherném lesním komplexu rozsáhlého vojenského prostoru Boletice, který mají ve správě Vojenské lesy a statky ČR, s.p., konala akce „Do lesa s lesníkem“. Vzdělávací program pro 86 žáků 4. a 5. tříd ZŠ Volary připravila Nadace dřevo pro život ve spolupráci s Vojenskými lesy a statky ČR, s.p. – Lesní správou Arnoštov a za finanční podpory Ministerstva zemědělství.
Dozvědět se více
Žáci si hráli na lesníky v oboře Kněžičky

Žáci si hráli na lesníky v oboře Kněžičky

15. červen 2018
Slunečná obloha s téměř tropickými teplotami provázela účastníky akce „Do lesa s lesníkem“ ve čtvrtek 31. května 2018. Nadace dřevo pro život uspořádala tento půldenní vzdělávací program v oboře Kněžičky, ve spolupráci s partnerem akce Kinský dal Borgo, a.s. a za finanční podpory Ministerstva zemědělství. 98 školáků ze Základní školy Městec Králové a Běrunice se například dozvědělo, co obnáší práce trhače šišek.
Dozvědět se více
Lesník zářil u rozhledny Bára blízko Chrudimi

Lesník zářil u rozhledny Bára blízko Chrudimi

13. červen 2018
Dne 29. 5. 2018 za krásného slunečného počasí se u rozhledny Bára u Chrudimi konala akce Do lesa s lesníkem. Akci připravila Nadace dřevo pro život ve spolupráci s Městskými lesy Chrudim, s.r.o., Truhlářstvím SPALTO s.r.o. a také za finanční podpory Ministerstva zemědělství.
Dozvědět se více
Den s lesníky na Kladské

Den s lesníky na Kladské

09. červen 2018
Nadace dřevo pro život zavítala dne 22. května 2018 s akcí „Do lesa s lesníkem“ na lesní závod Kladská. Lokalitu Mýtský rybník, kterou lesnicky spravují Lesy České republiky, s.p., navštívilo 72 žáků základních škol Planá a Tachov.
Dozvědět se více
Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací