Studenti lesnické školy v Trutnově učili děti o lese

Novinka je ze dne: 01. listopad 2019

Studenti lesnické školy v Trutnově učili děti o lese


Dne 26. 9. 2019 se v Trutnově potřetí konala akce Do lesa s lesníkem, kterou připravila Nadace dřevo pro život ve spolupráci s Českou lesnickou akademií v Trutnově – střední škola a vyšší odborná škola, Lesy a parky Trutnov s.r.o. a za finanční podpory Ministerstva zemědělství. Akce se zúčastnilo 118 žáků ze čtyř základních škol: Dolní Olešnice, Chotěvice, Pilník a Rudník. Program byl výjimečný tím, že 6 stanovišť po odborné stránce zajišťovali převážně studenti čtvrtých ročníků České lesnické akademie.

Žáci pozvaných základních škol tak mohli na stanovišti Myslivost zhlédnout ukázku výcviku loveckého psa, vábení zvěře, seznámit se s významem sokolnictví, užitečností dravců a poznávat různé druhy zvěře. Na stanovišti Semenářství a zalesňování se žáci dozvěděli, kde lesníci berou osivo a jak je důležité pro sadbu k zalesňování. Pro mnohé byla velkým překvapením výstroj a ukázka lezení po stromě za pomoci speciálního náčiní pro sběr šišek. Dalším stanovištěm byla Výchova lesa, kde si žáci prověřili znalosti z poznávání dřevin, ale hlavně se dozvěděli, jakými principy se odstraňují z lesa různé dřeviny a proč. Na stanovišti Měření stromů si děti vyzkoušely měření výšky a průměru jak stojícího stromu, tak ležícího kmene. Těžební činnost, další stanoviště, zaujala účastníky ukázkou práce živého koně, železného koně, ale také práci štěpkovacího stroje. Na posledním stanovišti si v kreativní dílně žáci vyrobili dřevěný medailonek a dozvěděli se zajímavosti o včelařství a také výrobě úlů ze dřeva.

Na závěr byli všichni odměněni sladkým a chutným koláčkem. Počasí celé akci přálo, a jak se líbila, posuďte sami na fotkách níže.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací