Trutnovské děti poznávaly práci lesníků

Novinka je ze dne: 02. listopad 2021

Trutnovské děti poznávaly práci lesníků

Děti ze ZŠ kpt. Jaroše, Trutnov a ZŠ Batňovice si dne 30. 9. 2021 užily vzdělávací dopoledne v lese. Akce „Do lesa s lesníkem“ pořádaná Nadací dřevo pro život se uskutečnila ve spolupráci s partnery ČLA Trutnov a Lesy a parky Trutnov, s. r. o. Akce byla realizována za finanční podpory Ministerstva zemědělství.

Během slunečného, leč chladného, dopoledne poznalo 87 dětí práci lesníků. Lesnické dopoledne bylo zahájeno troubením, o které se postaral trubačský spolek z ČLA Trutnov. Děti byly rozděleny do 6 skupin, ve kterých postupně navštívily 6 stanovišť. Na stanovišti Zalesňování si děti zasadily sazenice buku. Na stanovišti Těžby děti viděly práci těžaře a stroje, který se používá při práci v lese a v parku. Mezi stanovišti nechyběla ani myslivost, kde děti mimo jiné viděly, jak musí být poslušný myslivecký pes. Stanoviště Kreativní dílny bylo doplněno o ukázku včelařského vybavení a práce včelaře. Na stanovišti Měření stromů děti pochopily, jak a čím se měří stromy a stanoviště Výchovy přeneslo děti k poznání života stromů a jejich potřeb.

Slunečné dopoledne bylo doprovázeno troubením na lesnici. Po skončení akce si děti vychutnaly výborný koláček z místní pekárny.

2021 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací