U chaty Hubertky nedaleko Šardic hospodařili mladí lesníci

Novinka je ze dne: 25. listopad 2019

U chaty Hubertky nedaleko Šardic hospodařili mladí lesníci

Do jihomoravských lesů v blízkosti Šardic vyrazilo ve čtvrtek 10. října 2019 na další akci „Do lesa s lesníkem“ 96 dětí a jejich pedagogů ze základní školy Moravský Písek, Bukovany, Hovorany, Čejkovice a Čejč. Program v lese pro ně připravila Nadace dřevo pro život ve spolupráci se zapsanou společností Pro přírodu a myslivost a za finanční podpory Ministerstva zemědělství.
Paprsky slunce a modrá obloha vítala v lese všechny účastníky, kteří si přišli vyzkoušet, co všechno obnáší práce lesníků. Děti v terénu sázely stromky, zkoušely měřit pomocí výškoměrů výšku stojících stromů, dozvěděly se zajímavé informace o využití dřeva a vlastnoručně malovaly plánek dřevěných budek pro ptáčky. Dále viděly ukázku práce dřevorubce a také přibližování dřeva koněm. Nakonec si děti pochutnaly na vynikajících koláčcích.


Jak se den v lese vydařil, zhlédnete na fotografiích níže.

2020 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací