U rozhledny Bára se vzdělávaly děti z Chrudimi

Novinka je ze dne: 04. červen 2019

U rozhledny Bára se vzdělávaly děti z Chrudimi

Ve středu dne 29. 5. 2019 se konala poblíž rozhledny Bára u Chrudimi další z akcí Do lesa s lesníkem, kterou organizuje Nadace dřevo pro život. Tuto akci zde Nadace připravila ve spolupráci s Městskými lesy Chrudim a za finanční podpory Ministerstva zemědělství. Slavnostní troubení přivítalo 98 žáků ze základní školy z Chrudimi (ulice Školní), aby se poté rozděleni do 6 skupinek vydali na svá stanoviště v lese. Zde se žáci seznámili nejen s prací lesníků, ale dozvěděli se i důležité informace o významu vody a dřeva pro život každého z nás. Aktivity v lese byly připraveny tak, aby žáci zapojili co nejvíce smyslových orgánů a vše si manuálně či pomocí her vyzkoušeli a prožili.

Některé děti si zde poprvé v životě vysadily pomocí sazeče (nářadí na výsadbu lesních dřevin) svoji první sazenici stromu – dubu. Překvapeny byly i informací, že množství vody na planetě Zemi je neměnné, jen se v čase proměňuje v různá skupenství a přesouvá. Dále poznaly práci dřevorubce, jeho vybavení pro tuto činnost a zhlédly také ukázku práce koně při přibližování dřeva. V rámci stanoviště výchova lesa si formou hry na tzv. prořezávky (zásahy, kdy se z lesa odstraňují dřeviny) ukázaly principy a metody této činnosti. Dozvěděly se také, proč lesníci stromy měří a čím. A v neposlední řadě, jak vypadají lesnické mapy, co nám prozrazují a jak se určuje věk stromů. V tvořivé dílně si pak vyráběly dřevěný medailonek a po hmatu poznávaly výrobky ze dřeva.

Na cestu si odnesly chutný koláček a spoustu nových zážitků. Na atmosféru celé akce se podívejte níže.

2020 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací