V lesích u Třebíče hospodařily děti

Novinka je ze dne: 23. listopad 2020

V lesích u Třebíče hospodařily děti


Barevný podzimní den zahalený do mlhy přivítal žáky 5. tříd ZŠ Třebíč, Benešova na akci s názvem Do lesa s lesníkem, kterou připravila Nadace dřevo pro život ve spolupráci s partnerskou firmou DOMY D.N.E.S. s.r.o., s Lesy České republiky, s. p., Lesní správou Třebíč a za finanční podpory Ministerstva zemědělství.


Akce, které se zúčastnilo 78 dětí, se odehrála v krásném prostředí naučné stezky Bažantnice. V terénu čekalo na mladé studenty 6 stanovišť s lesnickými činnostmi. Žáci si například zasadili sazenici smrku, měřili výšky a tloušťky stojících dřevin a odhadovali věk stromů. Dozvěděli se o principech výchovy mladých lesních porostů, vyzkoušeli si dřevorubeckou přilbu, potěžkali si motorovou pilu. Dále se dozvěděli o fungování koloběhu vody v lese.


Praktickou práci se dřevem si žáci vyzkoušeli díky partnerské společnosti DOMY D.N.E.S. s.r.o. pod vedením majitele pana Tomáše Tesaře. Každý žák si vlastnoručně vyrobil dřevěné krmítko pro ptáčky, které si odnesl domů a tam se pochlubil svým řemeslným uměním. Účastníci získali spoustu zajímavých informací a zažili mnoho nového. Jak se akce vydařila? Na to se podívejte na fotkách níže.

2021 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací