Vlašimské městské lesy v obležení judistů

Novinka je ze dne: 06. září 2021

Vlašimské městské lesy v obležení judistů

V lesích města Vlašim se dne 19. 8. 2021 konala akce „Do lesa s lesníkem“ pro mladé judisty, kteří přijeli na soustředění pod horu Blaník.

Tradiční akce Nadace dřevo pro život se konala, za finanční podpory Ministerstva zemědělství, ve spolupráci s partnerem akce Vlašimské městské lesy s.r.o.
Akce se zúčastnilo 70 dětí, které se podívaly do vlašimských městských lesů, kde se na jedno dopoledne staly lesníky.

Děti si během dopoledne zasadily sazenice borovice a viděly rozdíly mezi motorovou pilou a technologií harvestoru. Na dalším stanovišti zjistily, že mají lesníci svoje speciální porostní mapy a sami si vyzkoušely, jak se měří stromy. Dále si pomocí hry ukázaly, jakým způsobem je třeba o les pečovat, aby mohl zdárně růst.
Na stanovišti Myslivost se dozvěděly, jak myslivci pečují o zvěř. V kreativní dílně si judisté vyrobili dřevěné medailonky, které si sebou odesli na památku domů.

Celá akce se nesla v duchu milé atmosféry. Na cestu zpět do sportovního střediska děti dostaly chutný koláček. Pro dokreslení představy o akci si prohlédněte fotografie níže.

2022 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací