Vojenské lesy v Brdech patřily dětem

Novinka je ze dne: 01. červenec 2021

Vojenské lesy v Brdech patřily dětem


Dne 17. 6. 2021 se konala další z akcí „Do lesa s lesníkem“, kterou pořádala Nadace dřevo pro život ve spolupráci s Vojenskými lesy a statky s.p., s divizí Hořovice, Smurfit Kappa Czech s.r.o., Městysem Komárov a za finanční podpory Ministerstva zemědělství.


Dozvědět se něco více o tom, co všechno musí lesník v lese dělat a proč, přijelo 110 žáků ze základních škol T.G. Masaryka Komárov a ZŠ Zaječov. Již od rána teplé a slunečné dopoledne zahájilo slavnostní troubení VLS, s.p.

Celá akce byla navržena tak, aby se děti seznámily s ukázkami lesnických činností přímo v lese a aby si většinu prací s pomocí lesníků samy vyzkoušely.
Žáci si tak například sami zasadili dubovou sazenici, změřili výšku a průměr kmene stromu, poznávali různé druhy zvěře a učili se formou hry o principech výchovy lesa (odstraňování zdravotně či jinak nevhodných stromů z lesa). Velkou atrakcí bylo řízení koně pomocí opratí se zapřaženou kládou.


Na stanovišti kreativní dílna si žáci vyrobili a ozdobili čuníky z papírové lepenky, které jako dárek dostali od společnosti Smurfit Kappa Czech s.r.o. Domů si každé dítě odneslo chutný koláček, který pro ně obstaral pan místostarosta z městyse Komárov.


Velký zájem o připravený program, nadšení a radost dětí z pobytu v lese, to vše je patrné z fotografií níže.

2021 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací