Vojenské lesy v Brdech patřily dětem

Novinka je ze dne: 20. květen 2022

Vojenské lesy v Brdech patřily dětem


Dne 19. 5. 2022 se konala další z akcí „Do lesa s lesníkem“, kterou pořádala Nadace dřevo pro život ve spolupráci s Vojenskými lesy a statky s.p., s divizí Hořovice, Smurfit Kappa Žebrák s.r.o., a ÚM Jince za finanční podpory Ministerstva zemědělství a Středočeského kraje.

Dozvědět se něco více o tom, co všechno musí lesník v lese dělat a proč, přijelo 100 žáků ze základních škol ZŠ Jince a 2. ZŠ Hořovice. Již od rána teplé a slunečné dopoledne zahájilo slavnostní troubení VLS, s.p.

Celá akce byla navržena tak, aby se děti seznámily s ukázkami lesnických činností přímo v lese a aby si většinu prací s pomocí lesníků samy vyzkoušely.

Žáci si tak například sami zasadili mladý stromek, změřili průměr kmene stromu, poznávali různé druhy zvěře a učili se formou hry o principech výchovy lesa (odstraňování zdravotně či jinak nevhodných stromů z lesa). Velkou atrakcí bylo řízení koně pomocí opratí se zapřaženou kládou.

Na stanovišti kreativní dílna si žáci vyrobili a ozdobili strakapouda a sovu z papírové lepenky, které jako dárek dostali od společnosti Smurfit Kappa Žebrák s.r.o. Domů si každé dítě odneslo chutný koláček, který pro ně obstarala tajemnice ÚM Jince. Radost dětem udělal i dárek od VLS,s. p., každý na závěr dostal dřevěnou tužku a stylovou klíčenku na krk.

Velký zájem o připravený program, nadšení a radost dětí z pobytu v lese, to vše je patrné z fotografií níže.

2022 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací