Žáci podorlických škol převzali péči nad lesy Davida Parishe

Novinka je ze dne: 29. květen 2019

Žáci podorlických škol převzali péči nad lesy Davida Parishe

Nadace dřevo pro život zorganizovala ve čtvrtek 23. 5. 2019 v pořadí tohoto roku již osmou akci Do lesa s lesníkem. Konala se ve východních Čechách, v podhůří Orlických hor na majetku Správy Parishových lesů, partnera akce. Vzdělávací projekt finančně podporuje Ministerstvo zemědělství. Převzít práci lesníků sem na dopoledne přijelo 96 žáků ze čtyř základních škol ze Sopotnice, Potštejna, České Rybné a Říček. Většina dětí si zde zasadila svůj první stromek v životě. Překvapením pro ně byla informace o tom, jak dlouho roste strom v lese, než je vytěžen a dále zpracován. Žáci viděli práci kobyly Samanthy při přibližování dřeva, průměrkami (přístroji pro měření tlouštěk stromů) hledali v lese nejtenčí a nejsilnější kmen stojícího stromu. Na stanovišti myslivost si připomínali názvy členů některých zvířecích rodinek. V terénu pak sami vybírali stromy vhodné k odstranění.

Že dřevo je obnovitelná surovina vhodná pro zpracování, se děti dozvěděly v kreativní dílně, kde si samy ruční pilkou řezaly dřevěné kuláčky a zdobily medailonky. Netradiční atrakcí se na této akci stalo nákladní auto s návěsem a hydraulickou rukou (tzv. odvozní soupravou), která dětem ukazovala nakládku dřeva. Učitelky a jejich svěřenci si kromě nevšedních zážitků a nových informací odnesli na cestu domů chutný koláček. Jak se akce vydařila, zhlédněte na fotkách níže.

2020 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací