Žáci se v Paskovském lese stali lesníky

Novinka je ze dne: 20. květen 2019

Žáci se v Paskovském lese stali lesníky

Zatažená obloha se slabými přeháňkami přivítala v úterý 14. 5. 2019 na akci „Do lesa s lesníkem“ 80 žáků ze čtyř základních škol Paskov, Řepiště, Žabeň a Staříč. Šestý ročník v pořadí zde zorganizovala Nadace dřevo pro život ve spolupráci s Lesy České republiky, s.p., společností Lenzing Biocel Paskov a.s., pilou Mayr-Melnhof Holz Paskov s.r.o., Střední školou řemesel, Frýdek-Místek, příspěvkovou organizací a za finanční podpory Ministerstva zemědělství.

V lese na děti čekaly aktivity v podobě sázení stromečků, měření výšek a tlouštěk vzrostlých stromů, určování věku dřevin, montování dřevěných laviček. Dozvěděly se také o principech výběru a odstraňování stromů z lesa, viděly práci valacha Tornáda při přibližování dřeva, seznámily se s pomůckami a prací dřevorubce. Na stanovišti Voda v lese vytvářely říční koryto pro vodu pomocí okapových žlábků a simulovaly pomocí tenisového míčku její odtok. V neposlední řadě zhlédly ukázku a prezentaci produktů jednotlivých dřevozpracujících firem.

Děti si domů odnesly spoustu nevšedních zážitků, vědomostí a dárečků od partnerů akce včetně vlastnoručně vyrobených dřevěných laviček. Nadšení a radost dětí na vás dýchne z fotografií níže.

2020 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací