Žáci z 1. základí školy v Hořovicích se stali lesníky ve vojenských lesích

Novinka je ze dne: 06. květen 2018

Žáci z 1. základí školy v Hořovicích se stali lesníky ve vojenských lesích

Nadace dřevo pro život uspořádala 19. 4. 2018 ve vojenských lesích nedaleko Jinců akci s názvem „Do lesa s lesníkem“, aby zde společně se zaměstnanci Vojenských lesů a statků ČR, s.p., divize Hořovice, předali na půl dne pomyslné žezlo lesníků do rukou žáků 4. a 5. tříd 1. základní školy v Hořovicích. Tohoto interaktivního dopoledního vzdělávacího programu o lesním hospodářství se zúčastnilo 117 dětí a jejich pedagogů. Akce se konala ve spolupráci se společností Smurfit Kappa Czech s.r.o. a za finanční podpory Ministerstva zemědělství.

V reálném pracovním prostředí lesníků se žáci dozvěděli o lesnické činnosti mnoho zajímavých, a mnohdy i nečekaných informací. Sázeli sazenice dubu, zhlédli činnost dřevorubce a práci kočího s koněm Borem. Měřili výšky stojících stromů a seznámili se také s pomůckami pro zjišťování objemu kmene. V kreativní dílně si žáci vyrobili z vlnité lepenky rámeček na fotografii a stojánek na tužky v podobě prasete divokého. Na závěr si děti odnesly chutný koláček.

Jak se program s lesníky líbil samotným žákům a pedagogům, se podívejte na přiložených fotografiích.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací