Žáci z Dobříše převzali žezlo lesníků na polesí sv. Anny

Novinka je ze dne: 01. listopad 2019

Žáci z Dobříše převzali žezlo lesníků na polesí sv. Anny


V dobříšském lese rodiny Jerome Colloredo-Mannsfelda proběhla v úterý 8. října 2019 již tradiční akce „Do lesa s lesníkem“, které se zúčastnilo 96 dětí a jejich učitelů ze ZŠ v Dobříši. Dopolední program na polesí Svaté Anny připravila Nadace dřevo pro život ve spolupráci se společností Colloredo-Mannsfeld spol. s r. o., Městem Dobříš a za finanční podpory Ministerstva zemědělství, Středočeského kraje a společnosti CDP Ivory s.r.o.

Děti viděly ukázku práce koně Ferdy při přibližování dříví, zasadily si stromek smrku, prohlédly si poštolku a káně Harisovo, poznávaly hlasy lesní zvěře a měřily výšku a průměry stromu. Dále se seznámily s lesnickými mapami, určovaly věk dřevin, krepovým papírem vyznačovaly stromy vhodné k odstranění. Na stanovišti tvořivá dílna děti společně se zaměstnanci Truhlárny Jerome Colloreda-Mannsfelda montovaly dřevěný krmelec pro zvěř.

Sladkým překvapením na závěr byl chutný koláček, který děti dostaly na cestu domů. Prohlédněte si fotografie níže a nahlédněte pod pokličku této úspěšné a oblíbené akce.

2020 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací