Žáci z Dobříše převzali žezlo lesníků na Polesí sv. Anny

Novinka je ze dne: 18. listopad 2021

Žáci z Dobříše převzali žezlo lesníků na Polesí sv. Anny


V dobříšském lese rodiny Jerome Colloredo-Mannsfelda proběhla ve čtvrtek 21. října 2021 již tradiční akce „Do lesa s lesníkem“, které se zúčastnilo 96 dětí a jejich učitelů ze ZŠ v Dobříši. Dopolední program na polesí Svaté Anny připravila Nadace dřevo pro život ve spolupráci se společností Colloredo-Mannsfeld spol. s r. o., Městem Dobříš, za finanční podpory Ministerstva zemědělství a Středočeského kraje.

Děti viděly ukázku práce dřevorubce a přibližování dříví z lesa živým koněm, zasadily si stromek, poznávaly hlasy lesní zvěře a měřily výšku stromu. Dále se seznámily s lesnickými mapami a určovaly stromy vhodné k odstranění. V kreativní dílně, pak s nadšením vyráběly papírové klobouky a dřevěné medaile.

Sladkým překvapením na závěr byl chutný perníček, které děti dostaly na cestu domů do města Dobříš. Prohlédněte si fotografie níže a nahlédněte pod pokličku této úspěšné a oblíbené akce.

2022 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací