Žáci z Třeště navštívili společnost Kronospan Jihlava

Novinka je ze dne: 09. květen 2019

Žáci z Třeště navštívili společnost Kronospan Jihlava

Dne 30. 4. 2019 se na lokalitě ve správě Lesů České republiky, s.p., blízko národní přírodní rezervace Velký Špičák, konala další z akcí „Do lesa s lesníkem“ pořádaná Nadací dřevo pro život a za finanční podpory Ministerstva zemědělství. Oproti ostatním akcím, které probíhají kompletně v lese, bylo stanoviště spojené s prací se dřevem umístěno do areálu společnosti Kronospan ČR, spol. s r.o., jež je partnerem této akce.

V lese na děti čekalo pět stanovišť a i přes nepřízeň počasí se žáci radovali z připravených aktivit. Sázeli sazenice smrku, v mapě ČR přiřazovali k vodním tokům jejich názvy, pomocí plastových korýtek simulovali odtok vody v řece, společně s lesníky vyznačovali stromy vhodné k odstranění, měřili výšky a tloušťky vzrostlých stromů. Hned na začátku akce zhlédli práci dřevorubce, který před zraky všech a v bezpečné vzdálenosti skácel hmyzími škůdci napadenou a proschlou borovici. Z údivu nevycházeli ani při zhlédnutí práce koníků Gastora a Ady, kteří přibližovali čtyřmetrové kmeny borovice na nedaleko vzdálenou skládku.

Po dopoledním programu v lese se děti přesunuly do společnosti Kronospan ČR, spol. s r. o., kde absolvovaly komentovanou prohlídku po areálu jízdou v autobuse a pak také malovaly na stromečky vyrobené z dřevotřískových desek. Ty jim po akci pan truhlář dovezl do jejich školy, což je velmi potěšilo.

Celkem se akce účastnilo 76 žáků ze 4. tříd Základní školy v Třešti.

Nadšení dětí a učitelů můžete zhlédnout z fotografií níže.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací