Žáci ze základních škol Rychnovska se stali lesníky v Kolowratských lesích

Novinka je ze dne: 10. listopad 2017

Žáci ze základních škol Rychnovska se stali lesníky v Kolowratských lesích

Nadace dřevo pro život uspořádala 10. října 2017 v bažantnici u obce Černíkovice nedaleko Rychnova nad Kněžnou akci s názvem „Do lesa s lesníkem“, aby zde společně za pomoci studentů České lesnické akademie a zaměstnanců Ústavu pro hospodářskou úpravu lesů předali na půl dne pomyslné žezlo lesníků  do rukou žáků 4. a 5. tříd základních škol. Tohoto interaktivního dopoledního vzdělávacího programu o lesním hospodářství se zúčastnilo 88 dětí a jejich pedagogů ze základních škol Javornická z Rychnova nad Kněžnou, Solnice a Černíkovice. Akce se konala na majetku Správy Kolowratských lesů a za finanční podpory Ministerstva zemědělství.

V deštivém, ale pro lesníky reálném pracovním prostředí se žáci dozvěděli o činnosti lesníků, ale i myslivců a sokolníků mnoho zajímavých a mnohdy i nečekaných informací. Sami sázeli sazenice smrku, zhlédli činnost dřevorubce a práci kočího s koněm. Měřili výšky stojících stromů a seznámili se také s pomůckami pro zjišťování objemu kmene. Dále se dozvěděli o významu dřeva a jeho každodenním využití v životě každého z nás a také soutěžili o nejvyšší postavený komín z dřevěných kostek. Na závěr si děti odnesly sladký pamlskem v podobě chutného koláčku.

Jak se program s lesníky líbil samotným žákům a pedagogům se podívejte z přiložených fotografií níže.


2022 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací