Jak jsme vyhlásili vítěze ankety Dřevěná stavba roku 2019

Novinka je ze dne: 18. duben 2019

Jak jsme vyhlásili vítěze ankety Dřevěná stavba roku 2019

Pohoda, nadšení a vůně dřeva. V tomto duchu se neslo slavnostní vyhlášení vítězů ankety Dřevěná stavba roku, které se konalo ve středu 10. dubna 2019 na zámku v obci Křtiny u Brna pod záštitou prof. Ing. Danuše Nerudové, Ph. D., rektorky Mendelovy univerzity v Brně. Na akci byli pozváni vítězové letošního ročníku, partneři projektu, novináři a samozřejmě tým Nadace dřevo pro život, který anketu organizoval. Celým dnem nás provázel náš oblíbený moderátor Ondřej Blaho, kterého můžete vidět na televizních obrazovkách a slyšet v rádiích.

Fotografie z akce si můžete prohlédněte a stáhnout níže. Veškeré aktuality o vyhlášení vítězů najdete také na našem Facebooku.

Speciálním hostem akce byl Sebástian Hernández, zástupce Stora Enso, který nám představil projekt finské dřevěné čtvrti v Helsinkách nazvaný WOOD CITY. Tento komplex osmipatrových budov (byty, kanceláře i hotel) se staví celý ze dřeva a měl by být dokončen po roce 2020.

Pan Hernández se následně zúčastnil panelové diskuze o možnostech v požární bezpečnosti dřevostaveb v ČR. Na toto téma diskutoval také kpt. Martin Eliáš z Generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR, Stanislav Polák z Nadace dřevo pro život a Radek Ondruch z TAROS NOVA s.r.o.

V druhé části programu bylo vyhlášeno 14 vítězů ankety v 8 kategoriích – 8 cen udělila veřejnost a 6 cen odborná porota. Všichni vítězové dostali originální dubový diplom, poukaz na 10 000 Kč a pro své soutěžní dílo titul „Dřevěná stavba roku 2019 v dané kategorii“. Zážitky a dojmy hosté probrali na večerním rautu.

2020 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací