Kdo hodnotí Moderní dřevostavby?

Novinka je ze dne: 14. únor 2018

Představujeme vám odbornou porotu ankety Dřevěná stavby roku 2018 pro kategorie Moderní dřevostavby – návrhy a realizace.

 

daniel grmelaIng. Daniel Grmela, Slamák.info

V roce 2005 ukončil inženýrské studium v oboru Pozemní stavby a architektura. Od roku 2007 začal navštěvovat kurzy a workshopy na téma slaměných domů a hliněných omítek. Od roku 2009 pracuje jako projektant, nyní jako konzultant a vedoucí projekce ve volném sdružení Slamák.info. Koordinuje projektové profese při zpracování dokumentací pro povolení a provedení nízkoenergetických a pasivních domů s využitím obnovitelných zdrojů energie. Lektoruje přírodně stavitelské kurzy a workshopy na téma staveb ze slaměných balíků s omítkami z hlíny.

 

doc. Dr. Ing. Zdeňka Havířová, Mendelova univerzita v Brně

havirova

Vystudovala inženýrské a doktorandské studium na VUT v Brně, Fakultě stavební. Je docentkou v oboru zpracování dřeva a autorizovanou inženýrkou v oboru pozemní stavby. Po absolvování vysoké školy pracovala v projekci a v realizaci staveb, od srpna 1991 nastoupila jako akademický pracovník na Mendelovu univerzitu v Brně, kde pracuje dodnes. Věnuje se konstrukcím staveb ze dřeva a garantuje studijní program Stavby na bázi dřeva.

 

 

prof. Ing. Josef Chybík, CSc., Vysoké učení technické v Brně

josef chybik

Absolvent SPŠ stavební v Opavě a FAST VUT v Brně. Je autorizovaným inženýrem. V letech 1977 – 1994 působil jako projektant. Od roku 1994 je akademickým pracovníkem Fakulty architektury VUT v Brně, na které byl v letech 2000 – 2006 a 2010 – 2014 děkanem. Zabývá se konstrukcemi pozemních staveb, přírodními stavebními materiály a stavební tepelnou technikou.

 

 

 

doc. Ing. Veronika Kotradyová, Ph.D., Fakulta architektury STU Bratislava

kotradyova1

Působí jako pedagožka, výzkumnice a projektová manažerka na Fakultě architektury STU v Bratislavě. Absolvovala obor Design nábytku na Dřevařské fakultě TU ve Zvolenu. Svou výzkumnou specializaci na ekologické navrhování si rozšířila na UC Berkeley v USA. Absolvovala několik výzkumno-pedagogických pobytů v zahraničí. Od roku 2011 se intenzivně zaobírá tématem interakce člověka a dřeva. Je zakladatelkou a ředitelkou výzkumno-vývojového centra BCD Lab (Body Concious Design Laboratory). Pracuje také jako interiérová designérka a konzultantka v rámci těchto filozofií. Je autorkou několika odborných knih.

 

Ing. arch. Jan Melichar, Obec architektů ČR

melichar

Absolvoval na Fakultě architektury a pozemního stavitelství VUT v Brně. Je členem Obce architektů, kde v letech 1999 – 2001 působil ve funkci předsedy Rady a letech v 2001 – 2009 jako předseda Dozorčí rady. Je také členem České komory autorizovaných inženýrů a techniků (ČKAIT). Specializuje se na obchodní domy, hotely, restaurace, logistická centra a v poslední době také na školy a rodinné domy. Od roku 1992 vlastní projektový ateliér AID Kontakt v Brně. Dále se podílí se na projektech veletrhů a výstav a je příležitostným oponentem u státních závěrečných zkoušek na FA VUT v Brně. Byl také 5 semestrů externím pedagogem na FA ČVUT v Praze.

 

doc. Ing. Jaroslav Sandanus, Ph.D., Slovenská technická univerzita v Bratislavě

sandanus

Je absolventem Stavební fakulty Slovenskétechnické univerzity v Bratislavě, kde v současné době působí jako docent na Katedře kovových a dřevěných konstrukcí. Zabývá se pedagogickou a vědecko-výzkumnou činností, rovněž spolupracuje s praxí v oboru dřevěných a ocelových konstrukcí. Je autorizovaným stavebním inženýrem a také soudním znalcem pro statiku konstrukcí.

 

 

 

 

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací