Kevin Flanagan hostem ankety Dřevěná stavba roku 2017

Novinka je ze dne: 23. srpen 2017

Kevin Flanagan hostem ankety Dřevěná stavba roku 2017

 Známý londýnský architekt Kevin Flanagan byl čestným hostem slavnostního vyhlášení ankety Dřevěná stavba roku 2017, kde jsme ho pro Vás také vyzpovídali. Řeč byla o jeho účasti na slavnostním vyhlášení, roli odborného porotce v anketě Dřevěná stavba roku 2017 a jeho pohledu na soutěžní díla, českou architekturu a vztah ke dřevu:

„Když se tady u vás tak rozhlížím, myslím si, že budovy reagují na přírodu a krajinu, a to je velmi silná věc, kterou je třeba ocenit. V architektuře jiných zemích to chybí. Ale tady máte velmi silný cit pro přírodu, respektujete okolí budov a to, že na své okolí budovy reagují. A když jsou navíc ještě ze dřeva, tak je ten pocit ještě hlubší.“… „Soutěžní díla v anketě Dřevěná stavba roku – to byla kytice nejrůznějších nápadů, a to se skutečně objevuje pouze ve společnostech, které mají cit pro svobodu a uměleckou citlivost, která oceňuje vyjádření jednotlivce.“

Pana Flanagana jsme se samozřejmě také zeptali na jeho architektonický návrh dřevěného mrakodrapu Oakwood Timber Tower v Londýně. Zajímala nás jeho reakce na častou domněnku v naší společnosti, že využíváním dřeva ničíme přírodu.

Celé interview si můžete pustit i s českými titulky níže.

 

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací