Názor odborníků: jak hodnotila porota díla v naší anketě?

Novinka je ze dne: 06. květen 2019

Názor odborníků: jak hodnotila porota díla v naší anketě?

Zajímá vás názor odborné poroty na díla přihlášená do ankety Dřevěná stavba roku 2019? Sepsali jsme pro vás to nejdůležitější z jejich hodnocení a speciální pozornost jsme věnovali vítězným dílům.

Dřevěné konstrukce – návrhy

Kategorie Dřevěné konstrukce – návrhy obsahuje spoustu zajímavých děl, z nichž některá přinášejí i pozoruhodná inovativní řešení. Díla v kategorii se vyznačují vhodnou kombinací dřeva s jinými materiály, avšak trochu zde pokulhává správnost konstrukční ochrany některých dřevěných prvků.

Vítězné dílo odborné poroty: TRANSBORDER NANTES
Dílo obsahuje zajímavé inovativní řešení a vhodnou kombinaci dřeva s ostatními materiály. Zajímavý je také způsob řešení konstrukce ve formátu gondoly. Problematické by mohlo být kotvení plachty, její životnost, a tedy i následná ochrana konstrukčních prvků lávky.

Dřevěné konstrukce – realizace

V kategorii Dřevěné konstrukce – realizace najdeme spoustu různorodých děl od lávek, konstrukcí budov až po dětská hřiště. U konstrukcí budov porota ocenila zejména jejich propojení s přírodními materiály, které rozvíjí fantazii a umožňují mentální propojení interiéru s přírodou. Realizované dřevěné konstrukce jsou důkazem, že ocel a beton lze při správném návrhu bez problémů nahradit dřevem. A některá provedení dřevěných krovů dokonce připomínají tvorbu Gustava Eiffela.

Vítězné dílo odborné poroty: Hasičská zbrojnice Krásná Studánka
Dílo je spojením estetiky, účelného využití dřeva a maximální funkčnosti budovy. Upoutá zejména lehkostí a ladností těžké masivní konstrukce. Vše je jednoduché, účelné a estetické. Díky podařenému provedení nadkrokevního střešního pláště vynikne preciznost nosné konstrukce.

Moderní dřevostavby – návrhy

Kategorie Moderní dřevostavby – návrhy nabízí řadu zajímavých i atypických objektů s vhodným dispozičním uspořádáním. Kromě rodinných staveb zde najdeme také apartmány, mateřskou školu, venkovní učebnu a dokonce i kontemplativní centrum, které historicky navazuje na zničený klášter. Z děl je patrná rostoucí oblíbenost masivních dřevěných CLT panelů.

Vítězné dílo odborné poroty: VENKOVNÍ UČEBNA
Inovativní řešení, které spojuje všechny výhody realizace, využití a pocitu. Jedná se o příjemný interiér, vhodný pro pobyt dětí.

Moderní dřevostavby – realizace

Moderní dřevostavby – realizace představují řadu rodinných domů, kde je dřevo použito nejen v konstrukci, ale také v interiéru a na fasádě stavby. Kromě rodinných domů zde najdeme také školní družinu, tančírnu a objekt pro rozjímání. Porota ocenila zejména architektonicky dobře zvládnuté osazení budov do původních zástaveb a jejich úspornou energetickou náročnost.

Vítězné dílo odborné poroty: Tančírna
Stavba, která má styl a je ukázkou inovativního a zajímavého řešení, které vhodně podporuje aktivity, pro něž je objekt určen.

Roubenky a sruby – realizace

Kategorie Roubenky a sruby – realizace je ukázkou použití tradičních materiálů při výstavbě. Napodobit staré mistry ve zpracování dřeva není snadné, ale přihlášená díla v této kategorii dokazují, že je to možné, a to i v kombinaci moderních stavebních technologií.

Vítězné dílo odborné poroty: NKP Dřevěnka Úpice
Realizované dílo je velmi zdařilou ukázkou rekonstrukce dřevěné kulturní památky, kde je zachována tradiční vysoká řemeslná úroveň.

Dřevěné interiéry – realizace

Z kategorie Dřevěné interiéry – realizace je patrné rostoucí využití dřeva v interiérech jako prvku pro vytvoření kvalitního a zdravého vnitřního prostředí. Kromě interiérů rodinných domů je kategorie také přehlídkou restaurací a kanceláří. Porota ocenila zejména vhodně zvolené kombinace dřeva s ostatními materiály a jednotlivými prvky prostoru. Přihlášená díla jsou originální a vytvářejí atmosféru pro kreativní jednání a práci.

Vítězné dílo odborné poroty: BROADCOM Praha
Originální pokus o integraci vnitřního a vnějšího prostředí pomocí interiérového řešení s využitím velkých prosklených ploch stavby a rostlých prvků ve vnitřním prostředí. Moderní tvarosloví díla umocňuje rustikální fazona materiálů s realistickou grafikou krajiny.

2021 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací