Obrazem: Vyhlášení vítězů ankety Dřevěná stavba roku 2018

Novinka je ze dne: 09. duben 2018

Obrazem: Vyhlášení vítězů ankety Dřevěná stavba roku 2018

Pohoda, nadšení a vůně dřeva. V tomto duchu se neslo slavnostní vyhlášení vítězů ankety Dřevěná stavba roku, které se konalo ve středu 4. dubna 2018 na zámku v obci Křtiny u Brna pod záštitou prof. Ing. Danuše Nerudové, Ph. D., rektorky Mendelovy univerzity v Brně. Na akci byli pozváni vítězové letošního ročníku, partneři projektu, novináři a samozřejmě tým Nadace dřevo pro život, který anketu organizuje. Celým dnem provázel moderátor Ondřej Blaho, známý z televizní obrazovky a rádií.

Fotografie z akce si můžete prohlédněte a stáhnout níže. Veškeré aktuality o vyhlášení vítězů najdete také na našem Facebooku.

Slavnostní odpoledne zahájil ředitel Nadace dřevo pro život Ing. Stanislav Polák  přednáškou o tom, proč by měl lesnicko-dřevařský sektor více komunikovat s veřejností. „Pravidelně se setkávám s tím, že lidé jsou překvapeni, že se v našich lesích hospodaří trvale udržitelným způsobem už po celá staletí. Tato informace často změní jejich postoj k práci lesníků i k celému sektoru,“ vysvětlil Polák. V druhé přednášce se pak doc. Ing. Veronika Kotradyová, PhD. ze Slovenské technické univerzity v Bratislavě věnovala tématu interakce člověka a dřeva. Hosté se díky ní dozvěděli o vlivu zpracování dřeva na jeho vlastnosti, o pozitivním vlivu dřeva na lidskou psychiku a zdraví, o jeho přirozených antiseptických vlastnostech či novinky o dřevu z hlediska akustiky nebo jeho použití v různých typech interiérů.  Přednáška byla obohacena ochutnávkou ovčích sýrů, které byly vloženy mezi tenké dřevěné destičky z ořešáku, olivovníku, borovice, javoru, jasanu a dubu. „Neuvěřitelné. Každý sýr chutnal úplně jinak,“ popsala své dojmy jedna ze zúčastněných.

V druhé části programu bylo vyhlášeno 14 vítězů ankety v 8 kategoriích – 8 cen udělila veřejnost a 6 cen odborná porota. Všichni vítězové dostali voňavý dubový diplom, poukaz na 10 000 Kč a titul pro své soutěžní dílo „Dřevěná stavba roku v dané kategorii“. Příjemné odpoledne pak zakončil zástupce Lesnické a dřevařské fakulty Mendelovy univerzity v Brně Ing. Jan Dvořák Ph.D. slavnostním přípitkem, ve kterém ocenil činnost Nadace dřevo pro život a popřál anketě, kterou fakulta dlouhodobě podporuje, úspěšné pokračování. Následný raut zpříjemnil klavírní doprovod Nikol Bókové a cimbálová muzika souboru Demižón ze Strážnice u Hodonína.

Soubory ke stažení

2021 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací