Odborná porota kategorií Moderní dřevostavby – návrhy a Moderní dřevostavby – realizace

Novinka je ze dne: 12. únor 2019

Představujeme vám odbornou porotu ankety Dřevěná stavba roku 2019 pro kategorie Moderní dřevostavby návrhy a Moderní dřevostavby realizace.

 

daniel grmela

ING. DANIEL GRMELA, Slamák.info

V roce 2005 ukončil inženýrské studium v oboru Pozemní stavby a architektura. Od roku 2007 začal navštěvovat kurzy a workshopy na téma slaměných domů a hliněných omítek. Od roku 2009 pracuje jako projektant, nyní jako konzultant a vedoucí projekce ve volném sdružení Slamák.info. Koordinuje projektové profese při zpracování dokumentací pro povolení a provedení nízkoenergetických a pasivních domů ze slaměných balíků a realizuje stavby.

 

Havířová

DOC. DR. ING. ZDEŇKA HAVÍŘOVÁ, Mendelova univerzita v Brně

Vystudovala inženýrské a doktorandské studium na VUT v Brně, Fakultě stavební. Je docentkou v oboru zpracování dřeva a autorizovanou inženýrkou v oboru pozemní stavby. Po absolvování vysoké školy pracovala v projekci a v realizaci staveb, od srpna 1991 nastoupila jako akademický pracovník na Mendelovu univerzitu v Brně, kde pracuje dodnes. Věnuje se konstrukcím staveb ze dřeva a garantuje studijní program Stavby na bázi dřeva.

 

hlavek

ING. ARCH. DALIBOR HLAVÁČEK, PH.D., České vysoké učení technické v Praze

Autorizovaný architekt a pedagog na Fakultě architektury ČVUT v Praze, kde také absolvoval magisterské a doktorské studium. Mezi lety 2001–2002 působil v Renzo Piano Building Workshop v italském Janově, v letech 2005–2008 v architektonickém ateliéru Hlaváček a partner (nyní Hlaváček architekti), od roku 2008 má vlastní architektonickou praxi. Je autorem a spoluautorem mnoha oceněných staveb. V letech 2011–2013 byl vedoucím týmu ČVUT Solar Decathlon. Je členem řídícího výboru Evropské asociace pro architektonické vzdělávání (EAAE), na Fakultě architektury ČVUT vede návrhový ateliér, od roku 2018 je vedoucím Ústavu navrhování II.

 

chybk

PROF. ING. JOSEF CHYBÍK, CSC., Vysoké učení technické v Brně

Absolvent SPŠ stavební v Opavě a FAST VUT v Brně. Je autorizovaným inženýrem. V letech 1977–1994 působil jako projektant. Od roku 1994 je akademickým pracovníkem Fakulty architektury VUT v Brně, na které byl v letech 2000–2006 a 2010–2014 děkanem. Zabývá se konstrukcemi pozemních staveb, přírodními stavebními materiály a stavební tepelnou technikou.

 

melichar1

ING. ARCH. JAN MELICHAR, Obec architektů ČR

Absolvoval na Fakultě architektury a pozemního stavitelství VUT v Brně. Je členem Obce architektů, kde v letech 1999–2001 působil ve funkci předsedy Rady a letech v 2001–2009 jako předseda Dozorčí rady. Je také členem České komory autorizovaných inženýrů a techniků (ČKAIT). Specializuje se na obchodní domy, hotely, restaurace, logistická centra a v poslední době také na školy a rodinné domy. Od roku 1992 vlastní projektový ateliér AID Kontakt v Brně. Byl 5 semestrů externím pedagogem na FA ČVUT v Praze a příležitostným oponentem u Státních závěrečných zkoušek na FA VUT v Brně. V roce 2018 ku stému výročí vzniku Československé republiky obdržel Cenu Josipa Plečnika za celoživotní dílo v oblasti architektury a stavitelství.

 

sandanus

DOC. ING. JAROSLAV SANDANUS, PH.D., Slovenská technická univerzita v Bratislavě

Je absolventem Stavební fakulty Slovenské technické univerzity v Bratislavě, kde v současné době působí jako docent na Katedře kovových a dřevěných konstrukcí. Zabývá se pedagogickou a vědecko-výzkumnou činností, rovněž spolupracuje s praxí v oboru dřevěných a ocelových konstrukcí. Je autorizovaným stavebním inženýrem a také soudním znalcem pro statiku konstrukcí.

 

Kotradyova1

DOC. ING. VERONIKA KOTRADYOVÁ, PH.D., Slovenská technická univerzita v Bratislavě

Působí jako pedagožka, výzkumnice a projektová manažerka na Fakultě architektury STU v Bratislavě. Absolvovala obor Design nábytku na Dřevařské fakultě TU ve Zvolenu. Svou výzkumnou specializaci na ekologické navrhování si rozšířila na UC Berkeley v USA. Absolvovala několik výzkumných a pedagogických pobytů v zahraničí. Od roku 2011 se intenzivně zaobírá tématem interakce člověka a dřeva. Je zakladatelkou a ředitelkou výzkumno-vývojového centra BCD Lab (Body Concious Design Laboratory). Pracuje také jako interiérová designérka a konzultantka v rámci těchto filozofií. Je autorkou několika odborných knih.

2020 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací