První soutěžící – Dřevěné konstrukce a Roubenky a sruby

Novinka je ze dne: 16. leden 2019

První soutěžící – Dřevěné konstrukce a Roubenky a sruby

 

Podívejte se, jaká díla se přihlásila do naší ankety Dřevěná stavba roku 2019 do konce listopadu a získala tak bonusovou prezentaci na našem webu a Facebooku navíc.

Dnes vám představíme první soutěžící z kategorií Dřevěné konstrukce – návrhy, Dřevěné konstrukce – realizace a také Roubenky a sruby. 

Nestihli jste náš bonus pro první soutěžící?

Přihlaste se do 30. ledna a dostanete od nás zdarma zpětnou vazbu na prezentaci vašeho díla. Dobrá fotka, chytlavý text a detaily, které ocení porota? Rádi poradíme.

Svá díla můžete registrovat až do 15. 2. 2019 ZDE.

 

Dřevěné konstrukce – návrhy

 

Soutěžní kategorii otvírá dílo TRANSBORDER NANTES, které přihlásila Huť Architektury Martin Rajniš. Konstrukce má chytrý kladkový mechanismus a gondolu pro cestující.

03 01 transborder nantes 

Huť Architektury Martin Rajniš přihlásila také Rozhlednu za milion, jehož konstrukce je navržená s důrazem na nízké stavební náklady.

03 02 rozhledna za milion

 

A do třetice přihlásila Huť Architektury Martin Rajniš TETRAHEDRON. Tetrahedron, nebo-li čtyřstěn, je nejjednodušším typem 3D tělesa.

03 03 tetrahedron

 

Dílo Rozhledna na Třemšíně přihlásil Ateliér Jan Brotánek. Ekologickým hlediskem stavby rozhledny na Třemšíně je získání hlavního materiálu nosné konstrukce z lokálních zdrojů.

03 04 rozhledna na tremsine 

Představujeme také Věž kostela Petrovice u Karviné, kterou nám prezentuje SEMACZ s.r.o. Tvar stávající věže byl zaměřen 3D měřícím přístrojem, následně měření bylo přeneseno do softwaru a navržena nová konstrukce.

03 05 vez kostela petrovice u karvine

 

Soutěží také m.a. Martin Kloda, který přihlásil dílo CANOPY DOME. Tvar konstrukce vychází přirozeně z umístění do zálivu v příkrém svahu deštného lesa. Základní kostra dómu se skládá ze 14 ks příhradových obručí z ohýbaného modřínového dřeva.

03 06 canopy dome

 

Dřevěné konstrukce – realizace

 

Začínáme dílem Doubravka od Hutě architektury Martin Rajniš. Doubravka je originální svou konstrukcí, způsobem realizace i materiály.

04 01 doubravka

 

Dalším dílem v kategorii je Hlavní věž kostela Sv. Martina, kterou se pochlubili ROOFS.CZ GROUP a.s. U této věže nebylo možné udělat přesnou repliku krovu. Proto bylo nutné vyprojektovat úplně nový krov, jehož části byly vyřezány pomocí CNC stroje.

04 02

 

STAVOUNIE, spol. s r.o. představuje Kapli Lesní altán ve Škodějově, jejíž stavba je rukodělné řemeslné dílo v tradici lidové architektury.

04 03 lesni altan ve skodejove

 

Soutěžním dílem je i Přístavba ZŠ Ratíškovice. Nosné duby podporují nejen konstrukci střechy ve 2. podlaží, ale také monolitickou železobetonovou desku nad podlažím prvním. Realizaci přihlásil Ing. Arch. Tomáš Havlíček.

04 04 pristavba zs ratiskovice

 

Roubenky a sruby

 

Krásný KIOSEK FAJNPARK přihlásil FAJNPARK S.R.O. Přízemní celodřevěná stavba s využitelným podkrovím komunikuje s přírodním okolím a atrakcemi.

05 01 kiosek fajnpark

 

2022 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací