Nadace dřevo pro život

Novinka je ze dne: 22. březen 2016

Slavnostní vyhlášení vítězů ankety Dřevěná stavba roku 2016 ve Křtinách

Ve čtvrtek 17. 3. 2016 vyhlásila Nadace dřevo pro život výsledky ankety Dřevěná stavba roku 2016, kterou organizovala pod záštitou Ministra zemědělství Mariana Jurečky, Ministerstva průmyslu a obchodu a Svazu měst a obcí České republiky. V tomto šestém ročníku ankety soutěžilo 88 soutěžních děl v 8 kategoriích.

Slavnostní vyhlášení vítězů probíhalo v krásném prostředí zámku ve Křtinách u Brna Školního lesního podniku Mendelovy univerzity v Brně a konalo se pod záštitou prof. RNDr. Ladislava Havla, CSc., rektora této univerzity.

Na slavnostním vyhlášení vítězů se sešli účastníci ankety společně s partnery, členy odborné poroty a organizátory. V přátelské a uvolněné atmosféře si společně užili celé slavnostní odpoledne.

Program začínal komentovanou prohlídkou barokního poutního kostela Jména Panny Marie s panem farářem Monsignorem Janem Peňázem, který hostům ukázal jiný pohled na tento architektonický skvost od Jana Blažeje Santiniho-Aichela .

Ve 14 hodin byl zahájen blok přednášek, které se týkaly zejména směřování lesnicko-dřevařského sektoru v budoucnosti. Na programu byly tyto body:

„Lesy v současnosti a v budoucnosti“ - Ing. Jaromír Vašíček, ředitel ÚHÚL Brandýs nad Labem

„Developerské projekty - příležitost rozvoje dřevostaveb“ - Ing. František Příkaský, RD Rýmařov

„Všechno špatné je pro něco dobré“ - Ing. Stanislav Polák, ředitel Nadace dřevo pro život

„Aktivní role Ministerstva zemědělství při podpoře zpracování a spotřebě dřeva v České republice“ - Mgr. Patrik Mlynář, náměstek ministra MZe

Po krátké přestávce pak začalo samotné vyhlášení vítězů, které se díky skvělým a výmluvným moderátorům neslo ve velmi přátelské atmosféře. Udělovalo se 10 cen veřejného hlasování a 8 cen odborné poroty. Všichni vítězové získali unikátní dřevěný diplom a peněžní poukázku na 10 000 Kč.

Obdarováni byli i členové odborné poroty a vítězná hlasující. Stala se jí paní Veronika Hričovská, která získala dárkový poukaz na nábytek v hodnotě 50 000 Kč od členů Klastru českých nábytkářů.

Poté si hosté užili koncert duchovní hudby v kostele Jména Panny Marie. Celé odpoledne bylo zakončeno na společenském rautu, kde si přítomní sdělovali dojmy z celého dne a navazovali nové kontakty.

V galerii níže si můžete prohlédnout pár vybraných fotografií ze slavnostního odpoledne.

Všechny fotografie z vyhlášení si můžete prohlédnout na našem Facebooku.

Joomla SEF URLs by Artio

2020 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací