Dřevo pro naše města

Novinka je ze dne: 20. srpen 2018

Dřevo pro naše města

Znáte 17 Cílů udržitelného rozvoje (SDGs)? Jsou to globální cíle, které schválila OSN pro období let 2015–2030. Mají vést k lepšímu životu na Zemi a k jejich naplnění může přispět každý z nás. Nadace dřevo pro život vám v těchto týdnech ukazuje, jak k jejich naplňování napomáháme využíváním dřeva. Pokračujeme.

Využíváním dřeva napomáháme plnit Cíl 11. Udržitelná města a obce

Ve městech bude podle prognóz bydlet stále více lidí. Výstavba nových městských částí je proto nezbytná. Stavebnictví se však zásadním způsobem podílí na emisích oxidu uhličitého, globálně minimálně z 35 %. Pokud chceme tyto emise snižovat, stavba domů musí být v budoucnu ekologičtější a udržitelnější. Jak na to? Dřevo je řešením.

Výstavba dřevěných staveb je rychlá, bezpečná a je i šetrná k přírodě: dřevo má obnovitelný, udržitelný a lokální zdroj, nízkou uhlíkovou stopu, je dobře recyklovatelné a uchovává v sobě tuny uhlíku (dřevo v sobě váže uhlík až do svého fyzického rozpadu).

Dřevěné budovy se také výrazně nepřehřívají, jelikož neakumulují tolik tepla jako jiné stavební materiály. Dřevo také vytváří příjemné prostředí, a to jak z exteriéru, tak i v interiéru. Působí přírodně, teple a provoní města. Viditelné dřevěné povrchy mají dokonce terapeutický účinek, snižují stres a mají prokazatelný pozitivní vliv na psychiku člověka.

Dřevo je proto cesta k udržitelnějším městům a obcím.

Využíváním dřeva pomáháme.  #GlobálníCíle #SDGs

 

2021 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací