Lesnicko-dřevařský sektor nabízí lidem v rozvojových zemích práci

Novinka je ze dne: 09. leden 2018

Lesnicko-dřevařský sektor nabízí lidem v rozvojových zemích práci

Znáte 17 Cílů udržitelného rozvoje (SDGs)? Jsou to globální cíle, které schválila OSN pro období let 2015–2030. Mají vést k lepšímu životu na Zemi a k jejich naplnění může přispět každý z nás. Nadace dřevo pro život vám bude v dalších týdnech ukazovat, jak k jejich naplňování napomáháme využíváním dřeva. Začínáme.

Využíváním dřeva napomáháme plnit Cíl 1.: Konec chudoby, Cíl 8. Důstojná práce a ekonomický růst a Cíl 17. Partner ke splnění cílů

Lesy jsou zdrojem dřeva, které lze využívat na širokou škálu výrobků šetrných k přírodě. Pokud toto dřevo pochází z lesů, o které se lesníci starají trvale udržitelným způsobem, je toto dřevo obnovitelnou surovinou a také potenciálním zdrojem ekonomického růstu místní komunity..

Využíváním dřeva z udržitelně obhospodařovaných lesů v rozvojových zemích pomáháme v těchto lokalitách vytvářet nová pracovní místa. I proto je velmi důležité, aby se rozvojové země naučily v lesích správně hospodařit, jelikož tím pomůžou nejenom přírodě, ale posílí svou ekonomiku a stabilitu. Měli bychom se proto snažit s nimi co nejvíce spolupracovat a pomoci jim s nastavením správného systému hospodaření v jejich lesích. Pomůžeme tím jim, sobě i planetě.

Využíváním dřeva pomáháme. #GlobálníCíle #SDGs

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací