Den věnovaný přírodě v Mondi Štětí

Novinka je ze dne: 19. prosinec 2017

Den věnovaný přírodě v Mondi Štětí

Zaměstnanci Mondi Štětí a.s. si ve středu 29. 11. 2017 užili environmentální den. Nadace dřevo pro život si pro ně přichystala dva stánky spojené s lesem a dřevem přímo ve vstupní hale podniku. 

Na prvním stánku nazvaném „Les je lékárna“ ochutnali přírodní pochutiny, které produkují stromy, keře i byliny roustoucí v našich lesích. Vyzkoušeli bylinný čaj proti stresu, sirup ze smrku nebo třeba marmeládu z rakytníku. Zároveň si zasoutěžili a pocvičili své smysly, zejména hmat, sluch, chuť i čich. Na druhém stanovišti na ně čekala interaktivní výstava „Ze dřeva?“. Díky ní se zamysleli, co všechno může být v jejich každodenním životě vyrobeno ze dřeva. Mnohé překvapilo, že existují ponožky z buku (respektive z viskózy buku) nebo dřevěný kartáček na zuby. Často váhali, zdali by chtěli bydlet spíš v domě z cihel, nebo ze dřeva. Naopak u krmítka pro ptáky či vánočního stromečku měli jasno a volili přírodní varianty. Na závěr dne jsme vylosovali osm vítězů těchto soutěží. Šest z nich vyhrálo balíčky s produkty z lesa a dva účastníci si odnesli speciální dřevěné kartáčky.

Co by podle zaměstnanců Mondi Štětí a.s. mělo být ze dřeva a co raději z jiných materiálů? Prohlédněte si výsledky naší ankety na grafu níže.

 

2022 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací