Zaměstnanci papírny Mondi Štětí poznali les jako lékárnu

Novinka je ze dne: 16. červen 2016

Zaměstnanci papírny Mondi Štětí poznali les jako lékárnu

Středa 15. června 2016 byla pro zaměstnance papírny Mondi Štětí a.s. speciální. Vedení společnosti pro ně připravilo tradiční celodenní program nazvaný „MAKING A DIFFERENCE DAY 2016“. Jeho součástí byl i stánek Nadace dřevo pro život, která představila svou vizi lesa jako lékárny.

Účastníci programu ochutnávali jedlé plody, sirupy, tinktury a džemy z plodů stromů a keřů. Občerstvovali se na místě připravovanými čaji z léčivých lesních bylin a částí stromů. Poznávali sušené byliny podle vzhledu a vůně, seznamovali se s léčivými účinky jednotlivých lesních dřevin.

Jak jim vysvětlila naše spolupracovnice Stanislava Postlová: „Už naše babičky věděly, že koloběh energie mezi kořeny, listy, květy a plody je životadárný. Využití této energie při léčení našich neduhů je tak nejen přirozené, ale navíc velmi účinné.“

Účastníci akce tak poznali les a dřevo, se kterým jsou při výrobě papíru každodenně ve styku, z nové perspektivy. Poznali les jako lékárnu. Chtěli byste také? Kontaktujte nás na e-mailu nadace@drevoprozivot.cz.

2022 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací